1789

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

1789 je komorní larp postavený na tísnivém prostředí večera, kdy padla Bastila, večera, který změní chod dějin i tvář Francie, tou dobou sužované hladem a rozpadlým ekonomickým systémem. Témata nenávisti i odpuštění, svědomí, zločinu a ceny svobody se budou prolínat celou hrou. Ve špinavém sklepě s narychlo nachystanými stoly a několika lahvemi nedostatkového vína se skrývá čtrnáct jedinců, kteří mají své důvody, proč nejsou v ulicích.

Postavy larpu 1789 nebudou stát na barikádách, ale stráví noc ve sklepě Prosperova hostince. Ať již stálí hosté či nově příchozí z řad šlechty, svobodných měšťanů i studentů, budou v okamžiku, kdy se venku určuje běh věcí budoucích, pohromadě. A stejně jako na ulicích, i v tísnivém prostoru vyplavou na povrch třídní rozdíly, osobní křivdy i velké pravdy. Nikdo netuší, jak se události vyvinou, ale každý má důvod se bát. Téma nenávisti

je v tomto larpu silné, hra proto sice bude zábavná, ale rozhodně ne směšná.

Během hry bude mít každý hráč možnost rozehrát drama jednoho lidského osudu na pozadí přelomového večera. Larp je zaměřen především na dramatické ztvárnění role a přijetí nelehkých rozhodnutí pod tlakem okolností.

Historické pozadí

Ačkoli v tomto larpu vytváří historické reálie pouze kulisu, je dobré mít alespoň základní přehled o dobové situaci. Nejde ani tak o data, jako spíše o stav Francie a náladu v ní. Proto si, prosíme, přečtěte následující krátký článek, který by vám měl osvěžit situaci světa, do kterého se během hry ponoříte.