Cena za život

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Poslední kolo. Všem se třesou ruce. Krupiér vyzývá k posledním sázkám. Zachovat si chladný výraz je teď už nadlidský výkon. Jak jsou na tom ostatní? Existuje pořád ještě šance vyhrát? Kdo si odnese cenu? V čích rukou bude život té mladé dívky? Do naprostého ticha se ozve osudná věta.

"Ukažte karty..."

Cena za život je jedinečný komorní larp, ve kterém hráči budou mít možnost užít si nejen atmosféru divokého západu, ale i trochu netradiční partii pokeru.

Postavy jsou předem připravené, většinou na dvou stranách formátu A4, a hráči si je budou moci rozdělit těsně před hrou. Krom běžných náležitostí, jakými jsou život, charakter a vztahy s ostaními, bude každá role obsahovat i svou šťastnou kartu, která bude dokreslovat jak její povahu, tak styl hraní pokeru. Po rozebrání postav bude prostor pro jejich nastudování, sžití se s nimi a pro případné dotazy.

Celková příprava na místě zabere hodinu. Samotný larp pak trvá hodiny tři, z čehož se asi polovina času stráví hráním pokeru. Po skončení bude možnost si chvilku odpočinout, vydýchat se a zpětně si popovídat o hře.

Ke hře samotné...

Larp se odehrává na západě Ameriky v době Indiánů, koní, koltů, krásných tanečnic a ohnivé vody. V salónech a barech po celé zemi se každý týden pořádají pokerové turnaje. Ale žádný se ani zdaleka nepodobá tomu, který se má odehrát v Sunken city. Nejrůznější lidé se sjeli do zapadlého salónu kus od města, aby hráli o nejvyšší cenu. O něco, co se nedá vyvážit zlatem. O lidský život.

Ten nejlepší získá mladou dívku a její osud už pak bude záležet čistě na něm. Pro někoho je to jen výzva, jiní ji chtějí zachránit. Karty jsou rozdané. Hra plná náhody, risku a přetvářek může začít.

V blízké době se zde ještě objeví pravidla pokeru a všeobecné informace, které bude třeba si před hrou nastudovat.

Vzhledem k tomu, že poker je nedílnou součástí hry, prostudujte si prosím pravidla hry Texas Hold'Em. Kromě toho jsou tu nějaké všeobecné informace, které se také hodí přečíst.