El día de Santiago

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Zase se mluví jenom o tobě, Santiago.

Znovu na domech vlají prapory, znovu se lidé tlačí v ulicích a skandují tvoje jméno.

Znovu garda nabíjí zbraně.

Jenže ty už nestojíš na balkóně.

Teď je na nás, abychom lidem řekli, kdo jsi byl.

Provedeme vás životním příběhem Estavana Santiaga, samozvaného vůdce malé jihoamerické republiky. Na vás bude, abyste se zhostili rolí Santiagových blízkých a společně prožili všechny klíčové situace v jeho životě. Cílem hry bude předat vám co nejintenzivněji pocity, které jsou s příběhem Santiagova života spojené.

El día de Santiago je hra kombinující prvky larpu a divadla. Můžete se těšit na silně strukturovaný příběh, filmové střihy ve scénách a nelineární vyprávění děje.

Hra výrazně pracuje i se scénografií a divadelním svícením.

Neočekáváme, že budete hrát jako herci na divadle. Pouze se vcítíte do pocitů cizího člověka a vdechnete tak život Santiagovým blízkým. Je pro vás připravena série scén, kterými vy a vaši spoluhráči projdete v rolích svých postav. Základní mantinely každé scény budou sice dány, ale jak přesně se vaše postavy zachovají, bude zcela ve vašich rukou. Všechny Santiagovy šťastné dny i těžké chvíle si tak prožijete skutečně na vlastní kůži.

Ve hře ztvárníte role významných postav v životě Estavana Santiaga – diktátora ve fiktivní jihoamerické zemi. Budete hrát jeho příbuzné, přátele, lásky i protivníky. Žádná z rolí nebude hlavní – všechny postavy si jsou ve svých příbězích rovnocenné. Samotnou postavu Santiaga ztvární náš herec, který s vámi projde celou hrou a postará se, aby váš hráčský zážitek byl co nejsilnější. Společně pak zažijeme sériíi scén, během kterých vy sami určíte, jak se věci v Santiagově životě přesně seběhly a jak s ním život smýkal. Samotná hra bude trvat zhruba tři hodiny a asi tři čtvrtě hodiny pak strávíme společnou reflexí.