Gaza

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Rakety Hamásu až příliš dlouho zabíjely izraelské občany a ničily židovské chrámy. Je na čase tomu učinit přítrž. Vláda teroristů a atentátníků jasně ukázala, že nemá snahu udržet mírový proces na Blízkém Východě, když odmítla prodloužit vyjednané příměří. Další střely, z nichž krvácí půda Šalamounových dětí, jsou jen výsměchem našim demokratickým zásadám. Avšak operace Lité olovo není válkou a není ani odvetou. Nezabíjíme palestinské civilisty. Jde nám o zajištění bezpečnosti Izraele a obnovení mírových snah. A pokud je to nutné, ano, budeme tyto principy hájit se zbraní v ruce.

Ehud Barak (Izraelský ministr obrany)


Ještě nevychladly prskavky v oknech křesťanského světa, když se otevřely hranice střeženého Pásma Gazy. Ven nikdo nevyšel, ale těžká vojenská technika začala proudit dovnitř Palestinské autonomie.

Napínavý larp čerpá z prostředí kontroverzního útoku izraelských jednotek proti muslimským teroristům z ledna roku 2009. Skupina devíti lidí je nucena ukrýt se před palbou do jednoho z vybydlených bytů v městě Gaza. Rozděluje je víra, politické přesvědčení a možná i něco víc.

Nastolená témata těží z multikulturního střetu a zahrnují celou oblast lidského života od role ženy ve společnosti až po náboženské a ideologické rozpory. I pro tuto komplexnost a nutnost správného pochopení podstaty konfliktu, doporučujeme larp hráčům od 18 let.

Na hru se není nutné nějak speciálně připravovat, byť iniciativě se meze nekladou. Všechny podstatné informace získáte společně se svojí postavou přímo na místě. Pouze máte-li doma arabský šátek (tzv. “arafatku”), můžete ji vzít s sebou.

Technické informace

Autor: Petr "Čiki" Kuběnský, Michal "Hejky" Svoboda; Halahoj

Rok vzniku: 2009

Počet hráčů: 9

Prostory: Místnost zařízená jako narychlo vybydlený byt.

Logo hry