Klub sebevrahů

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Klub sebevrahů je komorní larp volného formátu z dekadentního prostředí viktoriánské Anglie, který je volně inspirovaný stejnojmennou povídkou R. L. Stevensona. Svým členům tento uzavřený klub nabízí pohodlí, soukromí a nemalou finanční podporu, podmíněnou pouze pravidelnou účastí a dodržováním jeho stanov. Někteří z gentlemanů, a výjimečně i dam, ale jen velmi těžce přijímají některé ze zavedených zvyklostí klubu – především tedy tu, že po každém setkání klubu ho jeden z jeho členů opustí. Vy sami se na tři hodiny stanete členy podivného Klubu sebevrahů, abyste rozhodli, kdo z vašeho středu už na příští schůzku chodit nemusí. Členství je totiž, bohužel, výhradně doživotní.

Ve hře je kladen důraz na dekadenci a charakterové vady, traumata či jizvy na duši, kterými je zatížen každý člen navštěvující Klub sebevrahů.

Larp je přístupný od 18 let, vzhledem k otevřeným tématům smrti a lidské zvrácenosti.

Historické pozadí

Klub sebevrahů se odehrává v předminulém století ve viktoriánské Anglii. Neočekáváme sice dokonalý kostým, nicméně společnost, která měla čas se po večerech scházet za podobnými aktivitami, měla určité standardy. Jsou tedy preferovány decentní a střízlivé barevné variace, pánům výrazně doporučujeme alespoň košili.

Pro bližší představu o světě viktoriánské Anglie a o poněkud obsáhlejších herních informacích vám doporučujeme prostudovat si ještě před hrou herní materiály.