Lunapark život

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Lunapark život je příběhovým dramatem čerpajícím z prostředí francouzské avantgardy. Vypráví o rodinných tajemstvích a skrývaných touhách a aktualizuje prastará témata lásky a smrti.

Paříž třicátých let je bouřícím kotlem umělecké Evropy. Z prachu vyčerpaného dadaismu zde povstal nový umělecký směr, surrealismus. Svrhnul stará tabu a nastolil řád nesmyslu a snu.

André Onirique je uznávaným básníkem, vede skupinu podobně smýšlejících přátel z uměleckých kruhů, má krásnou ženu a hodného syna. Přesto se mu život začíná ztrácet pod rukama, protože přestává rozeznávat hranici mezi realitou a sněním. Pomůže mu rodina a přátelé najít cestu nazpět?

Lunapark život je larpem pro pět osob (čtyři muži a jedna žena) a hraje se tzv. jeep formou, která v tomto podání nejvíce připomíná improvizační divadlo. Každý z hráčů bude představovat jednu až dvě hlavní postavy a v některých okamžicích některou z postav vedlejších.

Na hru není třeba se nijak speciálně připravovat, všechny instrukce obdrží hráč při vysvětlování pravidel. Kostým není také zapotřebí. Nicméně larp obsahuje některé pasáže, které mohou mít lehce surreálný nádech, takže je vhodný pro hráče s otevřenou myslí.

Technické informace

Autor: Petr "Čiki" Kuběnský; Halahoj

Rok vzniku: 2010

Počet hráčů: 5, z toho 4 mužské a jedna ženská. Je nutný plný počet lidí.

Prostory: Místnost se základním vybavením (židle, stůl)

Typ hry: Jeepforma

Ohlasy

Popsat v pár větách, co se mi všechno na Lunparku život líbí, nedokáži. Formálně i obsahově (a úžasné je, že obé funguje ve shodě) je to pro mě stále nejlepší, nejsilnější i nejzábavnější komorák, co jsem hrál. Lunapark život je důvod, proč jsem se zamiloval do jeepu. - František Vondrák

Příběh, postupně se vynořující z jednotlivých zpřeházených scén, zprvu dost nejasný, spíše alegorický. Vyšly na mě na střídačku v jednotlivých scénách myslím tři postavy, vyniká ale malý chlapec. Myslím, že se snad i ostatním jevil uvěřitelně, já jsem si ho nesmírně užil. Díky nejen dobrému nastavení hry, ale i skvělé přímo "herecké" sestavě. - Jaroslav "Roslav" Voves

Pro někoho, kdo umí chápat surrealismus, to bude dobra hra. Pokud se v surrealistickém pojetí světa ztrácíte, nejspíše si hru moc neužijete. Vzhledem k malému počtu hráčů doporučuji předem zvážit jak jste na tom. - Antonín "Smejko" Novák

Upoutávka

http://www.youtube.com/embed/huG6T0f6iEk