Nesnadné rozhodnutí

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Náhoda nebo předurčení? Co určuje běh světa? Má jednotlivec svobodnou vůli, pomocí které může ovlivnit svůj osud? Někteří si myslí, že ano. Někteří věří, že ne. Přesto se o to pořád pokoušíme. Možná právě to znamená být člověkem. Ať už věříte, že váš osud je daný nebo je dílem náhody, jeden z vás dnes dostane možnost ho změnit.

Komorní LARP Nesnadné rozhodnutí je o střetu základních lidských hodnot, touze po moci a filosofických tématech. Během hry budou hráči ztvárňovat postavy z nichž každá po něčem touží, ale jen jednomu z nich se jeho přání může splnit. Bude třeba rozhodnout, komu tato lákavá, ale i nebezpečná moc připadne.

Ve hře je deset postav, které si hráči budou vybírat přímo na místě na základě stručné charakteristiky jednotlivých rolí. Průvodce navíc může hráči podle jeho preferencí nějakou postavu doporučit. Pokud budete mít představu, co byste si zrovna dnes chtěli zahrát, nebojte se své požadavky s Průvodcem konzultovat. Sníží se tím totiž pravděpodobnost, že si vyberete postavu, na kterou zrovna nemáte náladu. Role budou obsahovat informace o charakteru a minulosti postavy, o tom co si o sobě postava myslí, na čem jí v životě záleží a jaké jsou její vztahy k ostatním ve hře. Hráč bude mít dost času si informace pořádně prostudovat a sžít se s postavou. Samotná hra nebude trvat déle než tři hodiny. Po skončení hry bude následovat krátké shrnutí a diskuze o zážitcích ze hry.

Nesnadné rozhodnutí se odehrává ve svém vlastním světě, který se od našeho vcelku liší. Základní informace o světě Nesnadného rozhodnutí si můžete přečíst zde: Nesnadne_rozhodnuti_Svet.pdf. Prosíme, prostudujte si je již před hrou.

Přestože není kostýmová povinnost, atmosféře hry přidá, když si nevezmete džíny a tričko - všechny postavy by totiž měly být oblečené slušně a společensky. Pokud byste chtěli své kostýmy nějak dobově stylizovat, pak vězte, že móda ve světě Nesnadného rozhodnutí by se dala přirovnat ke stylu oblékání, jaký byl v našem světě v době před první světovou válkou.

Larp Nesnadné rozhodnutí pro vás připravily staré větve Julie "Artemis" Melicharová a Michaela "Půlnočnice" Portychová.

Recenze

Fajn larp. Bavil mě, měl jsem dobré spoluhráče, takže jsem spokojený. - Ondřej Hartvich