Odznak

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Farmington. Nejhnusnější čtvrť v LA. Srdce organizovaného zločinu, lidská džungle plná děvek a feťáků, velké množství přistěhovalců jen podporuje rasově motivované útoky, které jsou na denním pořádku. Místo, kde sehnat balíček heroinu je výrazně jednodušší než si koupit dnešní noviny.

Před půl rokem byla za velké účasti médií v srdci Farmingtonu otevřena nová policejní stanice, kterou místní důvěrně nazývají Stodola.

Půl roku práce přineslo výrazné snížení kriminality v ulicích, na čemž nese velký podíl speciální zásahová jednotka. Jejím úkolem je především boj proti organizovanému zločinu – gangům. Zejména zadržení sice často hovoří o „nestandardních vyšetřovacích postupech“, ale ty zjevně přináší výsledky.

Noviny jsou úspěchů stanice plné: dopadení masového vraha, rozkrytí sítě arménského gangu, snížení pouliční kriminality na třetinu.

Dnešní zpráva v novinách je však smutná: „Jeden z členů farmingtonské zásahovky zastřelen při výkonu služby.“

Odznak je konverzační komorní LARP z prostředí divoké čtvrti současného Los Angeles, žánrově by se dal označit jako „seriálová detektivka“ (hra samotná je inspirována televizním seriálem The Shield, jehož znalost před hrou výrazně NEdoporučujeme).

Můžete očekávat množství zápletek, dramatické divadelní situace, možnost hráčů výrazně ovlivnit chod hry. Naopak pokud byste radši řešili policejní případy skrze množství připravených indicií, máte rádi jasně určený příběh, který vám zaručuje zábavu, můžete být hrou zklamáni.

Každý z osmi hráčů bude představovat jednoho z policistů stanice ve Farmingtonu. Dostane jednak obecné instrukce, ale také samozřejmě informace o své postavě. Těch je poměrně hodně, nicméně hráč bude jasně vědět, které jsou pro jeho hru nejdůležitější, ostatní spíše dokreslují kontext situace. Hra samotná trvá zhruba dvě hodiny, po ní následuje zpětná vazba. Formát tedy odpovídá obecné představě o tom, jak by měl vypadat komorní LARP.

Odznak je určen primárně pro hráče, kteří již mají s LARPy nějakou zkušenost. Hra klade nároky na vžití se do prostředí, práci s herními informacemi a zejména určitou seberegulaci ve směru snahy hru vyhrát (ano, některé postavy mohou hru vyhrát v prvních deseti minutách – ale to není cílem hry).

Před hrou si prosím přečtěte úvodní informace.

Řekli o hře

"Dynamické, zábavné. Hra, která vtáhne." Prasátko

"Epizoda z detektivního seriálu, tentokrát jako larp!" Zappo

"Atmosféra, napětí, drama a žádný prostor pro hluchá místa. Doporučuje deset z deseti Ambeřanů." Ambeřan

"Chcete vědět, co dělají detektivové z klipu Sabotage od Beastie Boys, když nejsou v akci? Zahrajte si Odznak!" Tomi

Recenze

Tohle je zase larp, u kterého naprosto uznávám, že objektivně je kulervoucí, ale já z něj i po pár dnech mám osobně spíš špatný pocit, že jsem vlastně vůbec nedala za svou postavu do hry ty správné impulzy, a z výsledku celé hry se cítím jako hrozný blbec. Ale jako v průběhu hraní to bylo velmi našlapané, šlo to dynamicky a bavilo mě to, ta vlna pocitu, že jsem vlastně idiot, přišla až po konci hry. Skoro bych chtěla si to zahrát znovu, tentokrát za nějakou méně morální postavu, abych si ozkoušela, jestli bude ten výsledek jiný. - Iva Vávrová

Velmi dobrá a řemeslně skvěle zvládnutá hra, jak co se týče postav, tak i rekvizit. Roli jsem sice původně moc nechtěl ale nakonec byla moc dobrá, v podstatě jsem měl pořád co dělat a nenudil jsem se. Moc dobré. - Jiří Rosol

Příjemná svižná akční detektivka z prostředí drogových gangů a zkažených policajtů. Hra měla dobrou dynamiku od začátku do konce, obsahovala několik zajímavých zvratů a skvěle zahranou CP. Jako jedno malé negativum vnímám možná přílišný tlak na hraní přesně podle předepsané postavy (až ve smyslu predestinace) a málo prostoru pro rozhodování hráče, ale to byl možná jen můj osobní pocit. Celkově larp doporučuji. 8/10 - Ondřej "Zak" Staněk