Perla Karibiku

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Guvernér přístavního města Charlestown pořádá hostinu na oslavu osmnáctých narozenin své dcery. Že přišel kdejaký sňatkuchtivý šlechtic, to je celkem pochopitelné, ale co tu, k čertu, pohledávají piráti? Je jasné, že takováto sešlost neskončí u symbolického přípitku na zdraví… Kolem pirátů se, jak tomu bývá zvykem, točí několik znepokojivých legend, které na sebe nenechají dlouho čekat.

V odlehčeném larpu Perla Karibiku se vrhneš přes palubu do rozbouřené atmosféry příběhu jako vytaženého z vraku staré pirátské šalupy. Šlohneš si hrdinskou roli a spustíš kotvy v jedné přístavní krčmě. Zažiješ situace důvěrně známé z filmů o životě v karibských provinciích – pocítíš pověstnou pirátskou protřelost, dočkáš se dramatických soubojů o čest i zakázaných romancí.

Budeš pátrat po tom, kde leží hranice mezi námořnickými povídačkami a skutečností. Zjistíš, která z legend tě dovede až k pokladu?

Perla Karibiku je hra, jejíž součástí je večeře složená z několika chodů, počítá s degustací kvalitního rumu, a její běžná cena se bude pohybovat kolem 1500 korun. Nechtěli jsme ji původně na Larpvíkendu uvádět vzhledem k vysokým nákladům na produkci. Jsme si však vědomi, že by bylo škoda dobrou hru neuvést a tak jsme ji upravili pro účely festivalu do podoby umírněné, co se občerstvení týká. Ovšem v plné parádě, co se herního designu týká.