Poslední pokoj

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Nejdřív někdo hrozně vykřikl. Pak se přidaly další hlasy. A potom vypuklo naprosté pandemonium. Stěny i podlahy se začaly bortit a rozkládat v čistou nicotu. Jekot, pláč, prosby o pomoc, někdo se hlasitě modlí. Vzduch je najednou tak studený až bodá v plicích. Útěk, poslední práh. Bude to k něčemu? Zapadnou dveře, pokoj se zachvěje, ale nerozpadne. Úplně poslední pokoj.

Poslední pokoj je čtyřhodinový komorní larp s prvky okultna a mystiky. Odehrává se v současné Praze a zabývá se tématem viny, trestu, svědomí a spravedlnosti. Hráči ztvární jednu z deseti postav, které se zachránily v posledním pokoji záhadně zmizelého domu.

Pro každého je připravena jedna postava – role jedné osoby, které se podařilo zachránit v posledním zbylém pokoji. Postavu si hráč vybere přímo na místě podle stručné charakteristiky, která neprozradí příliš. Je možné výběr konzultovat s Průvodcem, aby vám zvolená postava co nejlépe sedla. Informace o postavě dostanete na třech až čtyřech stranách formátu A4, kde se dozvíte podrobnosti o minulosti, postojích, schopnostech a vztazích k ostatním. Larp Poslední pokoj se na pozadí mystických událostí zabývá dilematy, morálkou, zodpovědností, koncepcí práva a spravedlnosti, emocemi a starými křivdami. Nejlépe si hráči larp užijí, když budou hrát tak, aby bavili sebe i ostatní.

Po rozdání rolí si hráči přečtou informace a mohou se stranou poradit s Průvodcem, pokud si něčím nejsou jisti, nebo si nevědí rady. Pro lepší sžití se vzájemně představí v rámci role, a pak už začne samotná hra vstupem do posledního pokoje. Hráči budou mít na ztvárnění postavy zhruba tři hodiny. Poslední pokoj je pouze hra, oddělená od reality. Nicméně pokud by se přesto stalo, že se postava dostane do situace, která je hráči nepříjemná a připadá mu rozumné raději larp opustit, může tak pochopitelně kdykoli učinit. Po skončení hry následuje necelá hodina diskuze.

Poslední pokoj se odehrává v současné Praze, která je městem atmosférických uliček a nevlídných melancholických podzimů, sídlem mystiků, alchymistů, učenců a mágů. Náhlá intervence nadpřirozena postihne obyčejný malostranský pavlačový dům, kde si pronajímají pokoje studenti, a kde se právě odehrávala oslava pořádaná majitelem domu.

Podrobnější informace k larpu Poslední pokoj jsou zde: Pokoj_Vseobecne_Informace.pdf - prosíme, prostudujte si je předem.

Larp Poslední pokoj připravila Lucie „Sombra“ Lukačovičová s asistencí a podporou Davida “Ambeřana” Malečka.

Recenze

Fajnový, přesně vyvážené množství podnětů pro postavy, formát takřka absolutě bez vstupů z vnějšku v tomhle případě velmi fungoval. Postava mi vyhovovala, byť mě lehce vyděsila její vztahová linka, která nebyla nijak předem naznačena. Sombřin styl psaní se mi nezdá úplně vyladěný pro tvorbu larpů, je primárně povídkářský takže dokument o postavě byl víc atmosferický a méně informativní, než bych čekala, ale kromě lehce smíšeného dojmu z představení postavy si nemůžu stěžovat. Děkuji Estanorovi za velmi pěkný zážitek a bratřím Buchtíkům za překrásně zfušeřenou mystiku. - Iva Vávrová

Také jsem čekala hodně. Znám drama, znám autorku. Chtěla jsem roli Mary, kterou jsem dostala a je to dobře. Postava služky mi přijde trochu navíc a postava kuchařky je dobrá, ale i tak. Nejvíce konfliktů probíhalo v rodině, především trojúhelník Mary, James a Jamie. Všichni hráči celé hry podali výborné výkony a díky nim si odnáším silné zážitky a trochu vyčištěnou hlavu. Fionorovi vděčím za skvělou scénu, která se mi i zpětně strašně líbí. - Anna Vrtálková

Hra mne zklamala. Čekal jsem larp s prvky okultna, ale dostal jsem hru o okultismu. Některé postavy neměly ve hře nic jiného k řešení. Moje postava (profesor) neměla bohužel na ostatní téměř žádné vazby a tak se stalo, že jsem nejvíce herního času strávil s postavou, která měla být mým úhlavním nepřítelem, v družném hovoru. S nikým jiným jsem si holt neměl co říct. A jak zmínila Mivka, s Piroshem jsme to okultno pěkně zfušovali. - Kamil Buchtík