Pryč od minulosti

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Marocký Tangier je pro vichystickou Francii jednou z posledních bran do západního světa. Je konec roku 1943 a v klubu American se tak jako každý týden sešla zajímavá společnost. Mám na mysli ten typ lidí, kteří dokáží být i v přeplněném lokále sami. Dnes večer ale poklidnou atmosféru narušila francouzská policie, když přímo v klubu zatkla muže podezřelého ze špionáže pro spojence. A hned se rozneslo, že ve hře jsou diplomatické pasy ukradené z místního úřadu. Takové, které jsou volným výjezdním lístkem z obležené Evropy, a možná i něco víc.

Pryč od minulosti čerpá z poetiky detektivek drsné školy 40.-50. let. V duchu nejlepších filmů noir se nese celá hra. Ve zšeřelé atmosféře baru American se vznáší erotické napětí i zpola zapomenuté hříchy předchozího života. Nechybí svůdná famme fatale, detektiv s břitkým jazykem ani zestárlá filmová hvězda.

Drama je dimenzované pro 7-10 hračů, kteří si libují v cynickém humoru a atmosférických hrách. Je případné mít vhodný kostým (společenský oděv). Aktivnější hráči se mohou pokusit stylizovat se dobovými doplňky do dané epochy (40. léta), ale není to nutné. Veškeré informace obdrží účastníci před započetím larpu.

Technické informace

Autor: Petr "Čiki" Kuběnský, František Vondrák; Halahoj

Rok vzniku: 2010

Počet hráčů:

Prostory: Dvě místnosti, jedna zařízená do podoby dobového baru, druhá může být malá a na jejím vybavení nesejde.

Logo hry