Redundance

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Naše země sa nachází na pokraji kolapsu. Jsme zadlužení až po uši; zadlužené jsou i naše děti, a to na několik generací. My ale přinášíme změnu: Zbavíme se zbytečných výdajů! Zlepšíme systém vzdělání! Zajistíme férové ohodnocení zaměstnanců! Zreformujeme zdravotnictví! Zamezíme povalečství a každému občanovi zajistíme základní životní standard! Volte SZR, Stranu zdravého rozumu! Naši jedinou cestu k lepšímu státu a lepšímu životu.

Redundance je hra, která vznikla na podnět iWrite challenge. Je motivovaná současnou situací ve střední Evropě, zvláště se odkazuje na předvolební situaci na Slovensku.

Hra se zamýšlí nad hodnotou člověka ve státu a vztahu státu ke svým občanům. Na pozadí měnící se politické situace se rozvinou životní příběhy devíti obyvatelů jedné ulice na předměstí většího města.

Samotná hra je značně hyperbolizovaná a místy dohnaná až k absurditě. Je koncipovaná jako black-box larp. Narozdíl od běžných larpů se hraje v symbolických kulisách a bude do velké míry otevřená, aby si každý z hráčů mohl co nejvíce vychutnat příběh. Můžete se těšit na uvěřitelné postavy a vztahy mezi nimi, tragické životní osudy a možná i na revoluci.