Soud ve Volteře

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Soud ve Volteře je částečně ergumentačním, částečně pletichářským komorním larpem. Příběh je inspirován Twilight ságou, časově se odehrává po první knize. Je vhodný i pro ty, kteří Twilight neznají nebo nejsou jeho příznivci.

Zápletka: Victoria přichází do Volterry s jasným požadavkem. Chce potrestání Edwarda, který dle jejího názoru úkladně zavraždil jejího druha, Jamese. Upírská šlechta - Aro, Marcus a Caius - předvolávají Edwarda, aby se před soudem hájil. Podle všeho bylo předmětem sporu mezi Edwardem a Jamesem jídlo. Na čí stranu se Volturiovi postaví? Kdo obhájí své právo na pomstu? To se již brzy uvidí.

Hráči mají možnost stát se členem jedné ze tří stran sporu: žalující, kterou reprezentuje Victoria a její přátelé Riley a Laurent, obžalovaného Edwarda, kterého dopravází část Cullenovic klanu, a jednoho z Volturi či jejich stráže, kteří mají celý spor rozhodnout.

I když je hra na první pohled koncipována jako argumentační, úspěch ve hře na argumentaci postaven výlučně není.

Technické informace

Autor: Lucie Chlumská

Rok vzniku: 2011

Počet hráčů: 11, z toho 5 mužských, 3 ženské a 3 obojetné postavy. Hra je uveditelná minimálně pro 7 hráčů (5 mužských, 2 ženské a 1 obojetná role).

Prostory: Jedna větší místnost. Žádné další požadavky nejsou.

Recenze

Tato hra zatím nemá recenzi.