Star

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Star je komorní larp laděný do žánru romantické komedie. Nehledejte v něm žádná závažná témata, jakými jsou smrt, vražda, víra či ponížení, žádné radikální politické názory, volbu mezi větším a menším zlem či psychický teror. Hra obsahuje jen běžné věci, jakými jsou láska, radost či smutek, běžná témata jako partnerské vztahy, práce a peníze. Nejedná se o žádné skryté společenství, je to jen odvázaná párty lidí od filmu.

Larp, ve kterém si opravdu můžete užít hru postavy, na chvíli to naplno roztočit ve víru vyšší společnosti Holywoodu a pobavit sebe i ostatní. Je to larp s výrazným zaměřením na hru v roli, kde jsou složité herní úkoly či komplikovaná zápletka irelevantní. Star je larp, ze kterého odejdete s úsměvem na rtech.

Hra je postavená na klišé romantických komedií a točící se kolem postav hollywoodského režiséra v nejlepších letech, Richmonda Hurtise. V životě již měl šest vážných známostí, které však nikdy neskončily svatbou. Právě se zasnoubil se sedmou ženou svého života a věří, že to bude ta pravá, kterou si odvede k oltáři. Richmond ji nikdy přátelům neukázal, aby nepřivolal smůlu, a teprve na tomto večírku ji hodlá představit společnosti. U toho nemůžete chybět!

Je to party ve velkém stylu, takže se nebojte dojít v něčem výstředním. Tohle je přece Hollywood. Netřeba mít velkou večerní, ale přece jen oblíbené kapsáče nechte raději doma. Řeklo se večírek ;)

Ars Amandi – erotika v larpu Star

Sex na takovém večírku prostě nemůže chybět. Od hráčů se však očekává, že přistoupí k larpu jako ke hře a jasně si uvědomí rozdíl mezi hrou a realitou. Vzhledem k žánru larpu budou postavy prožívat city, často něžné, romantické a zamilované. Ve hře lze očekávat dvoření, flirtování i svádění. Vše se bude odehrávat pouze na úrovni slovních výměn a dotyků v neintimních zónách. Žánrem je romantika, nikoliv zobrazovaná erotika. Pro vyjádření intimního kontaktu budou hráči používat metodu simulace milostného aktu formou dotyků paže spoluhráče.

Tyto dotyky budou vždy pouze v plesových rukavičkách, takže nebude docházet k přímému dotyku. V předherní přípravě budou tato pravidla i technika nazývaná Ars Amandi jasně vysvětlena. Nálepka 18+ tedy nereflektuje ani v nejmenším jakýkoliv opravdový milostný akt, ale pouze nutnost psychické vyzrálosti a určité zkušenosti na funkční simulaci milostného aktu. Ve hře nedojde k žádné zjevnému reálnému sexu a ani to není cílem tohoto larpu.