Tak Zpíval Listopad

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Kdesi za hranicemi našeho světa leží Říše Nekonečného Jara; země skřítků, kde ze svého kostěného trůnu vládne moudrá Královna všem pohádkovým bytostem. Nyní Říši hrozí zlo, které nutí její obyvatele se uzavřít před veškerým okolím. Poslední z Bran se bude zavírat a ti, kteří ze země odešli nebo byli vyhnáni do lidského světa, mají nyní jedinou šanci se vrátit zpět;

"Něco je špatně. Spousta skřítků zmizela nebo se schovala a i já jsem zažil několik těžkých chvil při cestování Závoji. Kdybychom byli lidé, řekl bych, že se blíží válka, ale takhle? Nevím, bude potřeba být hodně, hodně opatrný."

-Princův Lovčí


A stalo se. Královna vydala rozkaz k zavření poslední Brány na Teře a k uzavření Říše před okolím. S příkazem přišla i věc, která mnohé překvapila - Milost.


Milost pro všechny, kteří byli vyhnáni a kteří se nesměli nebo nechtěli do Říše vrátit. Přece jen, ani Královna nechce nechat své poddané venku bez Velkého snu.


Teď přichází večer, kdy se brána bude zavírat a kdy budou mít vyhnanci poslední možnost se vrátit. Výpravou byla pověřena paladinka Aurora, která sebou na Terru vede několik skřítků. A je samozřejmě otázkou, jak ona vyloží Královninu milost, že?


"Něco je špatně. Věci se stahují blíže k Říši stejně jako můry k plameni. Já sám jsem zaneprázdněn lovem, ale i přesto vidím, co se děje. Nejsem slepý. Blíží se chvíle, kde se někteří z nás budou muset rozhodnout, co je pro ně přednější..."

-Rytíř Arkus


Uvedení

První verze hry byla vytvořena někdy v roce 2008 jako larp pro 7 lidí a jednu stodolu. Následně v roce 2010 došlo k jejímu rozšíření a předělávce pro 13 hráčů a na začátku roku 2011 byla hra uvedena jedním během pro zvané a jedním veřejným. Třetí a zatím poslední běh hry se konal na čtvrtém pražském larpvíkendu. Autoři již ke hře vydali epilog, avšak nepovažují hru za ukončenou a po dohodě ji rádi zopakují.


Technické informace

Tak zpíval Listopad je krátkým larpem pro třináct hráčů o jednom setkání a několika navzájem propletených osudech. Hra se nesnaží ukázat na nějaké sociální problémy nebo politickou situaci, jde jí pouze a jen o zážitek a o podání celého příběhu. Jde o první hru se série Říše nekonečného jara.

Autoři: Roman Gordhart Čech, Matěj Huan Sybr

Rok vzniku: 2010 (2008)

Odkazy

http://skritci.madfairy.cz/listopad.htm - Epilog hry