Špetka kouzel

Z Larpedie
Verze z 23. 4. 2012, 15:52, kterou vytvořil Mivka (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Jedná se o jednoduchý příběh o lásce a snění. Brookview je malé anglické město s bohatou a odměřenou vůdčí rodinou, malebnou místní univerzitou a špetkou kouzel.

Jedné jasné úplňkové noci v pozdním listopadu se sejde skupina přátel z univerzity, kteří jsou všichni spojeni s tajemným profesorem, v domě jednoho z nich. Milostné románky a kouzla jsou ve vzduchu, když neočekávaně dorazí dědic místní nejbohatší rodiny a kletba, která ho následuje, změní události, které se daly do pohybu dávno předtím, než byl kdokoliv ze zúčastněných na světě.

Jedná se o odlehčený romantický komorní Larp určený pro 4 až 8 účastníků. Níže jsou vypsané krátké informace o jednotlivých postavách. Autoři larpu pracují i s možností s bisexuality postav, proto vyjma prvních dvou (kde je určité pohlaví preferováno) jsou ostatní postavy hratelné jak hráčem tak hráčkou.

Postavy

J. Kingston (Preferovaně mužská postava): EDC.

Kingston je jediným potomkem a dědicem rodiny Kingstonových. Jeho otec je extrémně striktní a kontroluje jeho život. Je jediným kdo nestuduje Ridley - je přítomen kvůli návštěvě M. Shelleyho, svého jediného přítele.

C.Fisher (Preferovaně ženská postava): ELC.

Fisher je jediným potomkem rodiny Brookviewů. Je šťastná a přímočará, ale do značné míry excentrická. Věří v magii, jelikož měla učitele, který nějakou uměl. Obecně je šťastná.

D. Baxley: GDC.

D. Baxley je jediným dítětem profesora Baxleyho, zoufalým ve všem, naštvaným na všechny a v důsledku toho extrémně nesnesitelný a neschopný najít si přátele. Obzvláště nemá rád/a M. Shelleyho za to, že je tak populární. Ví, kdo je jeho(jejím) otcem, a ví o magii.

M. Shelley: GLS

Shelley je extrémně sladká a příjemná postava, která se stará o všechny a je kamarádem všech, ale je snadné ji zneužít. Je hostitelkou/hostitelem oslavy, jelikož se přátelí s J. Kingstonem. Kingston si užívá občasné útěky do jejího domu, pryč od svého otce.

R. van Fleck: GLC

Van Fleck je jedním z lidí, kteří považují Shelley za svého nejlepšího přítele/ přítelkyni. Vášnivě obhajuje Shelley, ačkoliv Shelley o tom neví. Nenávidí D. Bayxleyho.

A. Grouse: ELS

Grouse je Fischerův nejlepší přítel/přítelkyně. Není z města a přišel do Ridley studovat tvůrčí psaní. Je kreativní a romantický/á, velmi přitahovaný/á ideou lásky a sám/sama si chce najít lásku. Teta ho/ji naučila o magii a sám/a umí i nějakou předvést.

Jean Frommer: EDS

Frommer je přítelem/přítelkyní Shelley a Van Fleck, který/á aktuálně má zapsanou přírodní historii s Fischerem. Hluboce miluje Fischer - pozval/a ji minulý měsíc na rande, ale byl/a odmítnut. Je obecně nešťastný/á.

E. Richmond: GDS

Richmond byl Baxleyho studentem/studentkou před třemi roky. Nesouhlasí s Baxleyho neetickým sbíráním laskavostí a se společenskou skupinou kolem studentů přírodní historie. Hodně Baxleymu dluží a je potěšen/a šancí vše splatit a vrátit se do čistého stavu, ale preferuje rozbíjet vztahy ostatních a způsobovat napětí.

Vysvětlivky k písmenům za jménem

Každá postava má třímístný kód reprezentující styl jejího hraní. Tento kód popisuje jaké je hraní postavy.

G / E - Zaměření na dosažení cíle vs. zaměření na prožití emocí. G se snaží spíše dosahovat cíle, zatímco E si více prožívají emoce.

L / D - Odlehčenější (L) vs. náročnější (D) osobnost. Jak moc je postava znepokojující resp. depresivní

S / C - Jednoduchá (S) vs. složitá (C) osobnost. Komplexnost osobnosti a motivací postavy.

Technické informace

Autor: Shifting forrest storyworks

Přeloženo: Jakub Balhar

Prostor: Ideálně dvě až tři menší propojené místnosti

Recenze

Jde o komorní LARP, který se odehrává na párty, kde se schází studenti jedné školy, kteří mají co dočinění s jedním konkrétním profesorem, na kterém je něco opravdu zvláštního. Což připouští ti, kteří na magii věří a i ti, kteří na magii nevěří.

Ve hře byl poměrně dost dominující milostný prvek. Jak to tak někdy na studentských párty dvacetiletých bývá. Ve hře jsou tajné a i veřejné lásky, zhrzené postavy hledající spřízněnou duši a zlomyslná zatrpklá individua zamykající páry v pokoji.

Ono o tom vlastně nejde nic moc psát, protože tento larp vlastně nemá moc příběh, je spíš o tom vlastním prožitku. Takže bych rovnou přešel k mému prožitku.

Hrál jsem postavu, která se na párty ocitá v podstatě náhodou a kromě hostitelky (za kterou původně přišel na návštěvu) nikoho nezná. Svou postavu jsem ztvárnil spíše jako plachého, takže mi chvíli trvalo se seznámit s ostatními účastníky párty, ale asi se to každému z vás stalo, že jste se ocitli na pařbě, kde jste skoro nikoho neznali, takže asi chápete :-). Na jednu stranu jsem se spíše vezl na tom, co dělali ostatní a tak nějak se přidával, než sám něco začínal. Na druhou stranu mě to docela bavilo, i když jsem pořád čekal na tu chvíli, kdy se párty rozjede a až přestane jedna konkrétní postava pořád prudit, aby se mohlo začít dít něco pořádného.

Nakonec jsem se dostal do situace, kdy jsem si společně s jednou ženskou postavou odehrával samostatnou hru, neboť se od nás ostatní tak nějak separovali. Takže my jsme si spokojeně vrkali (a řešili život podle pravidel a život neřízené střely) a ostatní se snažili se nezbláznit z jedné postavy, která všechny prudila. Mimochodem, nakonec jsme se shodli na tom, že zahraná byla opravdu skvěle a jsme rádi, že taková není ve skutečnosti :-). A jak vše dopadlo? Nečekaně dobře. Ze zničené párty se stalo místo zrušení jedné celkem nepříjemné kletby (sorry, trochu spoil, ale kdyby nám o ní po hře Balda neřekl, tak o ní ani nevíme, takže vlastně nevadí). - Patrik Krupička