Hlavní strana

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Vítejte na Larpedii, larpové wiki

O Larpedii

Larpedie je česká otevřená encyklopedie obsahující hesla týkající se larpu. Jde o původní texty zahrnující odkazy na slovníkové pojmy, teoretické modely, osobnosti a události larpu a další kategorie. Její záběr je celosvětový se zvláštním ohledem na Česko. Larpedie si klade za cíl být bohatým pramenem pro akademiky, vzdělávat české larpové organizátory a být jim širokým zdrojem inspirace a v neposlední řadě poskytovat teoretický rozhled také zájemcům o larp z řad veřejnosti.

Jak wiki používat

Larpedie se chová podobně jako jiné wiki. Lze vyhledávat pojmy nebo procházet jednotlivé kategorie. Larpedie stojí na začátku svého vzniku, a proto uvítá autory a editory, kteří jí pomůžou hesla doplňovat, provádět korektury a další textové úpravy, články wikifikovat a řešit diskutované připomínky. Editovat zde mohou jen autorizovaní návštěvníci, stačí se proto zaregistrovat, případně se později dočkat udělení ještě pokročilejších přístupových práv.

Historie

Myšlenka vzniku české larpové wiki přišla už koncem roku 2006. Posléze začaly vznikat první hesla a projekt pomalu získával obrysy. Jejím iniciátorem je skupina Veselý Kopeček, která wiki zpočátku vnímala především jako prezentaci sama sebe. Teprve s příchodem koncepce portálu Larpy.cz v roce 2007 se Larpedie začlenila pod tento projekt jako otevřená encyklopedie. U příležitosti konání prvního Odrazu v dubnu 2008 byla Larpedie spuštěna pro veřejnost.

Související odkazy