Čtyřnásobná taxonomie: Porovnání verzí

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání
m (New page: Původní Blacowsova taxonomie je postavena na čtyřech typech hry: # '''Power-gaming''' - Hra o moc, v pozdějších modelech splývá s kategorií wargamingu do Vyhrávače. Hráč ...)
 
m (wikify)
Řádka 1: Řádka 1:
 
Původní Blacowsova taxonomie je postavena na čtyřech typech hry:
 
Původní Blacowsova taxonomie je postavena na čtyřech typech hry:
# '''Power-gaming''' - Hra o moc, v pozdějších modelech splývá s kategorií wargamingu do [[Vyhrávač]]e. Hráč se snaží budovat postavu se všemi možnými a dostupnými schopnostmi.
+
# '''Power-gaming''' - Hra o moci, v pozdějších modelech splývá s kategorií wargamingu do [[Vyhrávač]]e. Hráč se snaží budovat postavu se všemi možnými a dostupnými schopnostmi.
 
# '''Role-Playing''' - Hra o roli. Postava a její život jsou středem hry.
 
# '''Role-Playing''' - Hra o roli. Postava a její život jsou středem hry.
# '''Wargaming''' - Válečné hry. Ústředním prvkem je zde konflikt [[Game Master|GM]] a hráčů. GM předkládá různé taktické problémy, souboje, apod.
+
# '''Wargaming''' - Válečné hry. Ústředním prvkem je zde konflikt hráčů s [[pán hry|pánem hry]], který předkládá různé taktické problémy, souboje, apod.
# '''Story-telling''' - Hra o vytáření příběhu. Centrem dění nejsou postavy, jako u RP, ale celkový děj. Jednání postav vede snaha obohatit celkový příběh na úkor vlastního prospěchu.
+
# '''Story-telling''' - Hra o vytáření příběhu. Centrem dění nejsou postavy, jako u [[RP]], ale celkový děj. Jednání postav vede snaha obohatit celkový příběh na úkor vlastního prospěchu.
  
Ústřední text je [http://www.darkshire.net/~jhkim/rpg/theory/models/blacow.html zde].
+
== Odkazy ==
 +
* [http://www.darkshire.net/~jhkim/rpg/theory/models/blacow.html Ústřední text]
  
 
[[Kategorie:Modely]]
 
[[Kategorie:Modely]]

Verze z 4. 7. 2008, 00:14

Původní Blacowsova taxonomie je postavena na čtyřech typech hry:

  1. Power-gaming - Hra o moci, v pozdějších modelech splývá s kategorií wargamingu do Vyhrávače. Hráč se snaží budovat postavu se všemi možnými a dostupnými schopnostmi.
  2. Role-Playing - Hra o roli. Postava a její život jsou středem hry.
  3. Wargaming - Válečné hry. Ústředním prvkem je zde konflikt hráčů s pánem hry, který předkládá různé taktické problémy, souboje, apod.
  4. Story-telling - Hra o vytáření příběhu. Centrem dění nejsou postavy, jako u RP, ale celkový děj. Jednání postav vede snaha obohatit celkový příběh na úkor vlastního prospěchu.

Odkazy