Šotčín

Z Larpedie
Verze z 20. 4. 2012, 11:46, kterou vytvořil Balda (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Kdysi dávno, když lidé ještě pomalu lezli po stromech, existoval národ, který byl velmi vyspělý. Lidem se stranil, protože mu připadali hloupí a násilničtí. Obyvatelé tohoto národa žili v takových malých vesničkách. Ty se skládaly z velké díry (vězení), kam házeli nezbedné občany (kterých nebylo málo), z hlavní díry (radnice), kde zasedal senát, soud a všechny důležité orgány, z malých děr (domků), kde žili a z jedné velké hospody, kde společně rozjímali nad půllitry piva. Jejich dědiny byly velmi dobře skryty před lidmi a jinými nepřáteli. Tento národ má velmi vyspělá skoro všechna odvětví výzkumu. Protože jsou obyvatelé tohoto národa jsou velcí asi tak půl metru, bojí se všeho většího, než jsou oni sami. (V současnosti vedou válku s divokými prasaty, kteří chtějí mít na jejich území své pelechy. Z jejich historie jsou ještě známé velké války s veverkami.) Díky tomu, že jsou tak malí, snaží si svojí výšku nějak vykompenzovat. Nosí podpatky, vysoké klobouky, někteří (ti odvážnější, kterých je málo) chodí dokonce na chůdách. Aby byli vidět nosí také velmi rádi pestrobarevné oblečení. Nejsou národem odvážných a chrabrých bojovníků, jsou ale neskutečně chytří a tak dokážou svým nepřátelům jejich agresivní počiny velmi znepříjemnit. Příběh nás zanese do města Šotčín. Zde se nachází jedno z posledních útočišť pro nás již zapomenutého národu. Jde o národ šotků.

Co je to šotek ? Šotek je stvoření velmi podobné člověku. Liší se od něj pouze ve výšce, způsobu života a názorech na svět. Na naše lidské poměry se chovají velmi dětinsky a nesmyslně. Mnoho z šotků je kleptomany. Z jejich národa pochází ovšem i velmi mnoho zdatných vědců, vynálezců, chemiků a alchymistů.

Před čtyřmi měsíci byly volby a právě dnes nám slavnostně zasedá nové městské zastupitelstvo. Zvolení politici právě vkráčejí do Hlavní díry. Do budovy kde se budou po následující 4 roky scházet a rozhodovat o důležitých věcech, týkajících se města Šotčín. I když jde pouze o první slavnostní schůzi, bude muset vláda vyřešit mnoho úkolů, co nestihla minulá vláda...

Obecně: Hra je založena převážně na řešení starých, špatných a prosazování nových zákonů. Je stavěna hlavně pro velmi výrazné, extrovertní hráče, kteří hrají velmi ven. Je to hra o intrikách a politikaření. Hlavně o diskutování. Hráči budou muset mít velmi tvrdé lokty, protože šotčí politika není žádná legrace. Ten nejsilnější řečník možná dokáže strhnout na svou stranu nerozhodnuté zastupitele a díky tomu jeho návrh bude vybrán jako správné řešení daného problému. Nečekejte však žádné drama. Mělo by jít o komickou hru, při které se budete moci "vyblbnout do aleluja."