Asterion

Z Larpedie
Verze z 16. 12. 2009, 01:51, kterou vytvořil Čiki (diskuse | příspěvky) (New page: '''Asterion''' je pojmenování každoročního víkendového larpu z prostředí stejnojmenného, českého RPG světa pro hraní na hrdiny. Doposud se konal vždy na jaře o velikonočn...)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Asterion je pojmenování každoročního víkendového larpu z prostředí stejnojmenného, českého RPG světa pro hraní na hrdiny. Doposud se konal vždy na jaře o velikonočních prázdninách. Jeho tradice začala v roce 2003 pod hlavičkou občanského sdružení Halahoj. Na všechny ročníky (krom čtvrtého) točili organizátoři i trailerové video jako pozvánku.

Ročníky

Asterion 1: Nářek stromů

První Asterion se uskutečnil v jihomoravském Bítově a jeho blízkém okolí. Larp byl stejně jako dva další ročníky pojat jako družinovka. Bylo využito systému čtyř povolání a herním cílem bylo svrhnout vládu šíleného drakočlověka Drika nad Jižním hvozdem.

Asterion 2: Soumrak starých bohů

Druhý Asterion se přesunul do města Proseč u Skutče a blízkého skalního komplexu Toulovcových maštalí. Hra tentokrát situovala hráče do rolí vyvolených jednotlivých bohů pantheonu Sedmnáctky proti povstání temné bohyně šalby Gwi.

Asterion 3: Dračí gambit

Poslední Asterion v družinovém pojetí a s původní sestavou organizátorů se realizoval ve Žďárských vrších v okolí města Jimramov. Děj byl poprvé nelineární a plný intrik vyšších mocností soupeřících prostřednictvím hráčských postav. Nejdůležitějšími loutkáři byli čaroděj Alwarin Bílý, drakočlověk Riam a jeho soukmenovec Zantur. Uzavřely se zde herní linie z předchozích dvou ročníků, když byla v dramatickém finále poražena největší temná ikona světa Asterionu Khar Démon.

Asterion 4: Čas legend

Poté, co převzala otěže nová generace organizátorů, se začalo datovat i dospělejší pojetí celého larpu. Hrálo se na zasněženém Boskovickém hradě, přišla volnější verze jednotlivých herních skillů a především skončilo družinové pojetí larpu. Hra navazovala dějově na předchozí ročníky a začínala zavražděním panovníka Východní Dálavy a pátráním po jeho dceři Nerúviel. Motivace jednotlivých postav byly však značně různorodé. Část hry se přesunula i do Stínového světa (paralelní emoční dimenze Asterionu).

Asterion 5: Otázka přesvědčení

Pátý Asterion se odehrával na hradě Cimburk.

Odkazy