Court of Moravia

Z Larpedie
Verze z 6. 1. 2011, 14:34, kterou vytvořil Jezevec (diskuse | příspěvky) (Činnost)

Přejít na: navigace, hledání
Tento článek pojednává o Skupině. O settingu pojednává článek Court of Moravia (setting).

Občanské sdružení, které se zabývá tvorbou larpů a jejich propagací veřejnosti.

Činnost

Občanské sdružení Court of Moravia je nezisková organizace, jejíž činnost je financována z grantů a příspěvků účastníků. Věnuje se zejména tvorbě a pořádání larpů a propagaci larpu obecně. Jeho vedlejší aktivity zahrnují pořádaní hereckých dílen, aktivní účast na konferencích o volnočasových aktivitách a zprostředkovávání setkání larpových tvůrců z Česka i zahraničí.

Sdružení se zaměřuje na studenty a pracující ve věku 16 - 35 let. Jeho cílem je ukotvení pozice larpu coby běžné zábavy pro veřejnost a metody neformálního vzdělávání.

Sdružení doposud vytvořilo 16 komorních larpů, 4 plnohodnotné městské larpy, 2 městské hry v rolích a 1 zážitkový víkendový larp. Uspořádalo 7 ročníků larpového festivalu Larpvíkend a podílelo se na vzniknu konference Odraz.

Historie

Neformální sdružení Court of Moravia vzniklo v roce 2005 kolem jeho zakladatele Petra Pouchlého, který působil na brněnské larpové scéně a vytvořil setting Court of Moravia, podle kterého sdružení nese název.

Jako občanské sdružení formálně vzniklo v roce 2007. V současné době má sedm stálých členů a stále se aktivně věnuje larpové tvorbě a propagaci.

Větší projekty

Odkazy

Stránky sdružení