Hraní osudů: Porovnání verzí

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání
(rozšíření)
m (jazyková korektura)
Řádka 1: Řádka 1:
Z angl. ''fateplay'' je forma hry, při které je využita [[pavučina osudů]]. Hra interpretována a transformována tak, aby každý účastník během jednání naplnil svůj předem daný osud, a blíží se tak klasickému, resp. improvizovanému divadlu. ''Pavučina osudů'' překládá hráči dějové momenty, či podrobnější popis celého děje, který má hráč uvést do hry v patřičný okamžik, příp. ve spolupráci s dalšími postavami (např. i smrt své postavy). Tento "osud" má přidělen každý účastník.
+
Z angl. ''fateplay'' je forma hry, při které je využita [[pavučina osudů]]. Hra interpretována a transformována tak, aby každý účastník během jednání naplnil svůj předem daný osud, a blíží se tak klasickému, resp. improvizovanému divadlu. ''Pavučina osudů'' předkládá hráči dějové momenty, či podrobnější popis celého děje, který má hráč uvést do hry v patřičný okamžik, příp. ve spolupráci s dalšími postavami (např. i smrt své postavy). Tento "osud" má přidělen každý účastník.
  
 
''Hraní osudů'' může být stolní [[RPG]] i larp. V případě improvizovaného divadla je přítomno i neinteragující publikum.
 
''Hraní osudů'' může být stolní [[RPG]] i larp. V případě improvizovaného divadla je přítomno i neinteragující publikum.

Verze z 4. 5. 2009, 19:11

Z angl. fateplay je forma hry, při které je využita pavučina osudů. Hra interpretována a transformována tak, aby každý účastník během jednání naplnil svůj předem daný osud, a blíží se tak klasickému, resp. improvizovanému divadlu. Pavučina osudů předkládá hráči dějové momenty, či podrobnější popis celého děje, který má hráč uvést do hry v patřičný okamžik, příp. ve spolupráci s dalšími postavami (např. i smrt své postavy). Tento "osud" má přidělen každý účastník.

Hraní osudů může být stolní RPG i larp. V případě improvizovaného divadla je přítomno i neinteragující publikum.

Žánr jako takový není příliš využíván, naopak dílčí prvky poměrně často i v běžných larpech, zejména v interpretaci CP.