Imerzionismus: Porovnání verzí

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání
m (New page: Je to styl, který oceňuje prožívání života daného rolí - vychází z pojmu Imerze. Imerzionista trvá na rozhodování, které vyplývá pouze z herního světa. Nikdy nebude ...)
 
m (jazyk, styl, kategorizace)
Řádka 1: Řádka 1:
Je to styl, který oceňuje prožívání života daného rolí - vychází z pojmu [[Imerze]]. Imerzionista trvá na rozhodování, které vyplývá pouze z herního světa. Nikdy nebude hledat pravidlo, které by mu umožnilo v nějaké situaci přežít či získat výhodu. Stejně tak se nebude snažit o vylepšení příběhu, pokud k takovému chování nebude mít jeho postava herní důvod. Organizátor se pak snaží nastavit herní prostředí tak, aby bylo co nejvíce uvěřitelné.  
+
Jako '''imerzionismus''' (angl. ''immersionism'') je označován styl hraní larpu, při kterém se hráč soustředí na [[imerze|imerzi]]. Byl vydělen jako jeden ze tří přístupů hráčů ke hře v [[Trojcestný model|Trojcestném modelu]].
  
[[Kategorie:Druhy larpů]]
+
Hráč, upřednostňující takový způsob hraní - '''imerzionista''' (angl. ''immersionist'') - oceňuje prožívání života daného rolí. Trvá na rozhodování, které vyplývá pouze z herního světa. Nikdy nebude hledat pravidlo, které by mu umožnilo v nějaké situaci přežít či získat výhodu (jako [[vyhrávač]]) a stejně tak se nebude snažit o vylepšení příběhu (jako [[dramatik]]), pokud k takovému chování nebude mít jeho postava herní důvod. Organizátor, podporující imerzionismus, se pak snaží vytvořit co nejuvěřitelnější herní prostředí.
 +
 
 +
[[Kategorie:Slovník]]

Verze z 14. 9. 2008, 13:20

Jako imerzionismus (angl. immersionism) je označován styl hraní larpu, při kterém se hráč soustředí na imerzi. Byl vydělen jako jeden ze tří přístupů hráčů ke hře v Trojcestném modelu.

Hráč, upřednostňující takový způsob hraní - imerzionista (angl. immersionist) - oceňuje prožívání života daného rolí. Trvá na rozhodování, které vyplývá pouze z herního světa. Nikdy nebude hledat pravidlo, které by mu umožnilo v nějaké situaci přežít či získat výhodu (jako vyhrávač) a stejně tak se nebude snažit o vylepšení příběhu (jako dramatik), pokud k takovému chování nebude mít jeho postava herní důvod. Organizátor, podporující imerzionismus, se pak snaží vytvořit co nejuvěřitelnější herní prostředí.