Persona

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Larp byl odehrán dvakrát během Velikonoc roku 2005. Každého běhu se účastnilo 20 hráčů, kteří předtím nastudovali pětatřicetistránkový text a připravili si vlastní kostýmy. Každá postava na začátku hry obdržela masku. Běh trval šest až sedm hodin.

Představte si společnost, kde každý nosí masku, aby skryl své emoce a instinkty. Maska vás definuje. V této konzervativní společnosti nikdy nikdo nikoho neviděl bez masky. Každá maska má svoji sociální hodnotu a přináší očekávané chování. Jestliže máte na sobě masku učitele, každý předpokládá, že budete ten, kdo ví, a zároveň, že budete přísní i když to nemá nic společného s vaší osobností. Společnost Persony prosperuje. Každý přispívá a každý si bere jen tolik, kolik potřebuje. Na stupnici od pořádku k chaosu je rozhodně na prvních příčkách.

Každých osm let nastává výměna masek. Staří odcházejí ze svých míst a mladí dostávají svoji první masku. Tato noc je částečně oslavou a částečně politickou událostí. Masky jdou pro tuto noc stranou a vše je otevřeno debatě. Tuto noc se každý snaží získat masku, která více odpovídá jeho tužbám a snům. Larp probíhá právě tuto noc, kdy se dokonalá společnost na chvíli přiblíží k absolutní anarchii. Když jsou masky odhozeny, mnoho příběhů, které byly skryty za nimi, vyplouvá na povrch.

Masky byly kožené v různých barvách odpovídajících profesím. Na nich byl namalován symbol povolání, post a věk majitele.

Hra se odehrávala v rozlehlé hale, ve které byly naaranžovány domky kolem kruhového náměstíčka. V čele haly byla radnice. Uprostřed náměstíčka byly zavěšeny bodové lampy. Ve chvíli přerozdělení masek všechna ostatní světla zhasla a svítila pouze tato.