Prostor sdílených představ: Porovnání verzí

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání
m
(Změna dle diskuze)
Řádka 1: Řádka 1:
{{Diskuse}}
+
Angl. ''shared imaginary space'', termín označující vzájemné propojení [[diegeze|diegetických]] prostorů jednotlivých hráčů. Nedokonalá diegetická pojetí herního prostoru vedou přirozeně k tomu, že si každý hráč ve své mysli vytváří herní realitu více či méně odlišnou od představ jiných hráčů. Existuje však jakýsi společný jmenovatel, na kterém se všichni shodnou a díky kterému mohou jednat tak, jako by se pohybovali ve zcela identické herní realitě. Tím jmenovatelem je ''prostor sdílených představ''.
Angl. ''shared imaginary space'', termín označující vzájemné propojení [[diegeze|diegetických]] prostorů jednotlivých hráčů. Nedokonalá diegetická pojetí herního prostoru vedou přirozeně k tomu, že si každý hráč ve své mysli vytváří herní realitu více či méně odlišnou od představ jiných hráčů. Existuje však jakýsi společný jmenovatel, na kterém se všichni shodnou a díky kterému mohou jednat tak, jako by se pohybovali ve zcela identické herní realitě. Tím jmenovatelem je ''sdílený prostor představ''.
+
  
 
; Prostor představ
 
; Prostor představ
 
: Konceptuální prostor definovaný fakty, očekáváními a nadějemi týkajícími se prozkoumávaného imaginárního světa.
 
: Konceptuální prostor definovaný fakty, očekáváními a nadějemi týkajícími se prozkoumávaného imaginárního světa.
  
; Sdílený prostor představ
+
; Prostor sdílených představ
 
: Průnik prostorů představ účastníků hry
 
: Průnik prostorů představ účastníků hry
  
 
[[Kategorie:Slovník]]
 
[[Kategorie:Slovník]]
[[Název odkazu]]
 

Verze z 5. 7. 2008, 20:49

Angl. shared imaginary space, termín označující vzájemné propojení diegetických prostorů jednotlivých hráčů. Nedokonalá diegetická pojetí herního prostoru vedou přirozeně k tomu, že si každý hráč ve své mysli vytváří herní realitu více či méně odlišnou od představ jiných hráčů. Existuje však jakýsi společný jmenovatel, na kterém se všichni shodnou a díky kterému mohou jednat tak, jako by se pohybovali ve zcela identické herní realitě. Tím jmenovatelem je prostor sdílených představ.

Prostor představ
Konceptuální prostor definovaný fakty, očekáváními a nadějemi týkajícími se prozkoumávaného imaginárního světa.
Prostor sdílených představ
Průnik prostorů představ účastníků hry