Rozcestník

Z Larpedie
Verze z 23. 8. 2013, 17:00, kterou vytvořil Permon (diskuse | příspěvky) (Editace uživatele „Ipodsoft“ (diskuse) vráceny do předchozího stavu, jehož autorem je „Ismael“)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Všechna hesla Larpedie spadají do některé (alespoň jedné) z následujících kategorií (názvy jsou klikatelné):

Slovník
V této kategorii jsou shromažďována krátká slovníková hesla, popisující či vysvětlující nějaký termín. Jde prakticky o výkladový či cizojazyčný slovník larpových pojmů.
Modely
Kategorie zahrnující larpové teoretické modely hraní, hráčů, larpů samotných atd. Jde o ucelené hypotézy formulované jako teoretické koncepty fungování dané skutečnosti.
Druhy larpů
Do této kategorie patří především všechny směry, kterými lze larp koncipovat a označit tedy jako druh larpu se specifickými rysy.
Manifesty
V této kategorii se nacházejí hesla o manifestech, prohlášeních, deklaracích apod. Zpravidla jde o stručnou rešerši, překlad a odkaz na původní zdroj.
Historie
Kategorie sdružuje hesla popisující historický vývoj larpu celkově či v jeho jednotlivých aspektech. Spadají sem i hesla týkající se událostí, které v minulosti vývoj larpu a příbuzných aktivit ovlivnily, apod.
Metodika
Kategorie obsahující hesla s praktickými či teoretickými návody a postupy použitelnými v larpu - hraní nebo jeho přípravě, nebo přístupu k němu. Může jít přímo o metodické poučky nebo komentáře k jinde známým metodám.
Přesahy
Kategorie sdružující hesla, která se týkají larpu okrajově, "mezioborově" či vzdáleně. Může jít o příbuzné rolové hry, vědní obory zabývající se rolemi apod.
Literatura
Kategorie zahrnující odkazy na knižní díla či jiné, i elektronické, publikace, které se larpem přímo zabývají nebo se jej alespoň dotýkají. Může jít o pouhé vysvětlující komentáře k zásadním článkům dostupným skrz internet.
Hry
Do této kategorie spadají hesla přibližující konkrétní larpy, většinou uskutečněné, zajímavé herní počiny a jejich rozbory. Mohou obsahovat i podklady k jejich realizaci a kategorie tak může sloužit jako herní databanka pro veřejné použití.
Skupiny
V kategorii se objevují jednotlivé organizace a skupiny působící v larpech, především jako organizátoři, ale také jako vlivní činitelé ve vývoji larpové scény.
Lidé
Kategorie, kam spadají medailonky a životopisy lidí, kteří vývoj larpu nějakým způsobem ovlivnili.