Simulacionismus: Porovnání verzí

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání
m (Stránka Simulacionista přemístěna na stránku Simulacionismus)
m (typo)
 
(Není zobrazena jedna mezilehlá verze od stejného uživatele.)
Řádka 1: Řádka 1:
 
Angl. ''simulationism'' je styl hraní larpu, resp. jeho složka, který jako svůj hlavní cíl klade zkoumání a ztvárnění herní reality.
 
Angl. ''simulationism'' je styl hraní larpu, resp. jeho složka, který jako svůj hlavní cíl klade zkoumání a ztvárnění herní reality.
  
Simulacionista (angl. ''simulationist''), hráč podřizující se tomuto stylu, se snaží jednat a hrát tak uvěřitelně a skutečně, jak je to v herní realitě možné. I když [[setting]] jako takový nemusí být nutně realistický, přesto může být simulacionista velmi zaujat jeho vnitřní konzistencí a logikou.
+
'''Simulacionista''' (angl. ''simulationist''), hráč podřizující se tomuto stylu, se snaží jednat a hrát tak uvěřitelně a skutečně, jak je to v herní realitě možné. I když [[setting]] jako takový nemusí být nutně realistický, přesto může být simulacionista velmi zaujat jeho vnitřní konzistencí a logikou.
  
Simulacionismus je jednou z kategorií definovaných [[Třísložkový model|Třísložkovým modelem]], později modelem [[GNS]]. Někteří autoři simulacionismus slučují s pojmem [[imerzionismus]] a např. [[Turkský manifest]] vidí simulacionismus jako jediný možný herní styl vně imerzionismu.
+
'''Simulacionismus''' je jednou z kategorií definovaných [[Třísložkový model|Třísložkovým modelem]], později modelem [[GNS]]. Někteří autoři simulacionismus slučují s pojmem [[imerzionismus]] a např. [[Turkský manifest]] vidí simulacionismus jako jediný možný herní styl vně imerzionismu.
 +
 
 +
[[Kategorie:Slovník]]

Aktuální verze z 13. 9. 2008, 15:54

Angl. simulationism je styl hraní larpu, resp. jeho složka, který jako svůj hlavní cíl klade zkoumání a ztvárnění herní reality.

Simulacionista (angl. simulationist), hráč podřizující se tomuto stylu, se snaží jednat a hrát tak uvěřitelně a skutečně, jak je to v herní realitě možné. I když setting jako takový nemusí být nutně realistický, přesto může být simulacionista velmi zaujat jeho vnitřní konzistencí a logikou.

Simulacionismus je jednou z kategorií definovaných Třísložkovým modelem, později modelem GNS. Někteří autoři simulacionismus slučují s pojmem imerzionismus a např. Turkský manifest vidí simulacionismus jako jediný možný herní styl vně imerzionismu.