Sociální kontrakt: Porovnání verzí

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání
m (Stránka Socialní kontrakt přemístěna na stránku Sociální kontrakt)
(rozšíření)
 
Řádka 1: Řádka 1:
Sociální kontrakt je úmluva o hře, jednoznačně definovaná nebo předpokládaná, uzavřená před počátkem hry. Tato úmluva může být mezi organizátorem a hráči nebo mezi hráči.
+
'''Sociální kontrakt''' neboli společenská úmluva je obecný pojem sociálních věd vyjadřující (převážně nepsanou) dohodu ve společnosti. Jedna z teorií sociální psychologie vnímá jakoukoli sociální interakci jako smlouvu (kontrakt) "něco za něco".
 +
 
 +
Protože larp je také sociální interakcí, navíc poměrně jasně vymezenou (časem, protorem, účastníky...), lze na něj nahlížet jako na '''sociální kontrakt'''. Jde tak o úmluvu o hře, jednoznačně definovanou nebo předpokládanou, uzavřenou před začátkem hry. Tato úmluva může být mezi organizátorem a hráči nebo mezi hráči.
  
 
[[Kategorie:Slovník]]
 
[[Kategorie:Slovník]]

Aktuální verze z 16. 6. 2009, 13:32

Sociální kontrakt neboli společenská úmluva je obecný pojem sociálních věd vyjadřující (převážně nepsanou) dohodu ve společnosti. Jedna z teorií sociální psychologie vnímá jakoukoli sociální interakci jako smlouvu (kontrakt) "něco za něco".

Protože larp je také sociální interakcí, navíc poměrně jasně vymezenou (časem, protorem, účastníky...), lze na něj nahlížet jako na sociální kontrakt. Jde tak o úmluvu o hře, jednoznačně definovanou nebo předpokládanou, uzavřenou před začátkem hry. Tato úmluva může být mezi organizátorem a hráči nebo mezi hráči.