Versus bůh

Z Larpedie
Verze z 20. 4. 2012, 12:03, kterou vytvořil Balda (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka: == Anotace == Versus Bůh je komorní larp inspirovaný skutečným případem Ernieho Chamberse, amerického senátora, který podal právní žalobu na Boha za to, že...)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Versus Bůh je komorní larp inspirovaný skutečným případem Ernieho Chamberse, amerického senátora, který podal právní žalobu na Boha za to, že úmyslně trápí lidstvo. Téma Božího vlivu na lidský život dále rozvádí. Formou fiktivního soudního sporu hledá odpověď na otázku, zda lidé raději přijmou odpovědnost za své činy, nebo svalí veškerou vinu na Boha, pokud budou mít takovou možnost.

Ve hře se zhostíš role jednoho z dvanácti členů velké poroty, která stojí těsně před vyřčením závěrečného verdiktu. Během necelých tří hodin bude třeba projít tištěnou i audiovizuální evidenci, probrat se řadou pohnutých lidských osudů a v rámci své role rozhodnout o Boží vině či nevině. Každý z dvanácti porotců má na věc osobitý názor a osudy mnoha z nich se v minulosti protnuly, takže rozhodně nezůstane u klidné debaty.

Upozornění

Tento larp pracuje s kontroverzním tématem a otevírá řadu otázek, které mohou být pro věřícího člověka citlivé. Nepředjímá ale vůči nim žádný postoj a všechny názory konfrontuje pouze v rozsahu ztvárňované role – nejde tedy o to, co si o Bohu myslí účastník, ale co si myslí jeho postava. V žádném případě není cílem larpu zesměšňovat církev či dehonestovat lidskou víru v Boha, stejně jako nemá sloužit k propagaci křesťanství či jiného náboženského směru.