Zrcadlová místnost

Z Larpedie
Verze z 23. 4. 2012, 15:48, kterou vytvořil Mivka (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Během okamžiku dezorientace jste všichni přemístěni do místnosti bez dveří a oken, zato plné zrcadel. V místnosti je dostatek jídla, pití i dalších nezbytností. Vše naznačuje, že si zde nějakou dobu pobudete.

Navzájem jste si cizinci, znáte se málo nebo vůbec a spojuje vás především to, že naprosto nechápete co se s vámi stalo. S tím, jak plyne čas, roste napětí a přibývají požadavky a nutí vás to přehodnocovat své morální zásady a zodpovědět otázku, kam až lze zajít bez ztráty lidskosti, sobě i stínům skrytým za zrcadly.

Tento larp je založený na atmosféře. Postavy jsou zaměřené více na prožívání než na plnění nějakých konkrétních cílů.

Technické informace

Autoři: Shifting Forrest Storyworks

Překlad: Balda

Postavy: Hra je určena pro 4 až 8 postav, z toho minimálně jedna žena a jeden muž. Zbylé postavy může hrát jak žena tak muž.

Prostor: Jedna středně velká místnost, ideálně bez oken.

Recenze

Jedná se o komorní larp, jehož základem je to, že se několik osob takhle proberou v místnosti plné zrcadel, ze které se nějak nedá dostat ven. Je zde jídlo, pití a spousta divných věcí, které se dějí. Tak třeba už jen to jídlo, které se samo obnovuje. Nebo obrazce, které se tu a tam na zrcadlech objeví... Ono vlastně není moc co psát a nespoilovat. Tahle hra mi dost připomínala svou atmosférou film Cube (Kostka). Prostě parta lidí, je zavřená v místnosti, nikdo neví, kde jsou, proč tam jsou, ale rozhodně by se rádi dostali ven. Atmosféra - to je to, z čeho tato hra těží asi nejvíce. Samozřejmě vedle interakce postav. Je fajn, že postavy na sebe mohou hrát, i když se vlastně nic neděje a mohou řešit spostu sporů, které s dějem vlastně ani moc nesouvisí a hlavně - nevypadá to blbě a do hry to sedne.

Hra je vlastně emočně docela silná, protože se tu řeší i dosti závažná témata a pár zvratů nejednoho hráče překvapí.

Já si hru rozhodně užil, i když jsem se části prakticky účastnil pouze jako pozorovatel. A ani nevidím nic moc, co by nefungovalo a nebo skřípalo. Charaktery byly docela dobře nesourodé, aby z toho byla zajímavá hra sama o sobě a do toho ta zrcadla? To mělo grády.

Další věc, kterou bych rád ocenil je i jednoduchost postav, ve smyslu, že i prokleslené postavy nezabraly mnoho textu a vztahy mezi sebou nebylo nutné psát do grafů, protože se snadno zapamatovaly a nebylo jich zbytečně moc.

Rozhodně doporučuji ke hraní. - Patrik Krupička