Blade Runner

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

BLADE RUNNER aneb Sní replikanti o elektronických ovečkách?

2. dubna roku 2093 v 18h 03m 12s si prototyp replikanta Nexus1 poprvé uvědomil vlastní existenci. Od toho okamžiku se svět změnil. Nyní se píše rok 2119 a replikanti jsou rozšířeni po celé sluneční soustavě jako horníci, těžaři, holiči, hasiči, tanečnice nebo jako "společnice". Jediné místo, kam nesmějí je Země, a to pod trestem "vyřazení". Někteří z nich se i přesto pokoušejí uniknout z kolonií a dostat se na zemi. Ty vyhledává a vyřazuje speciální federální jednotka "Blade Runners".

Do této jednotky se mohou dostat jen ti nejlepší. Ty jsi jeden z těch, kdo se o místo v jednotce uchází. Čeká tě poslední zkouška - vystopování a vyřazení skutečného replikanta. Je čas převést teorii do praxe. Máš na to? Neselžeš?

Blade Runner je nebojový komorní LARP pro 5 hráčů na 2 hodiny odehrávající se v jedné místnosti. Důraz je kladen na interakci postav při řešení problému, dobré hraní své role a atmosféru.

Požadavky: Přečíst si zaslanou postavu a rozmyslet si ji. Mít alespoň přibližný kostým ve stylu sci-fi NOIR (tj. obleky, kostýmky ve stylu 30 let, ale sci-fi). Inspirovat se můžete třeba zde. (http://www.youtube.com/watch?v=s9F0bwZXdeY)

Není nutné znát knihu ani film Blade Runner. LARP je vhodný i pro úplné začátečníky v LARPech. Po domluvě lze hrát případně i bez kostýmu.