Erotica

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Erotica je svébytnou a hraniční formou larpu. Jedná se o hru, v níž je záměrně navozováno sexuální vzrušení a takové situace jsou leckdy jedním z hlavních cílů hry. Erotica má sice poměrně širokou škálu toho, kam až může zajít (slovy i jednáním), ale valná většina končí mimo hranice larpu jako čistě sexuální hra či dokonce orgie.

Toto samostatné odvětví není pro další vývoj larpu zajímavé; podnětné však mohou být způsoby, jak lze ve hře znázorňovat erotiku a sexuální chování:

Sex v podání WYSIWYG
(Z angl. What You See Is What You Get = Co vidíš, to dostaneš.) Není co dodávat. Způsob je použitelný právě pouze v larpu typu Erotica, kde jsou všichni předem seznámeni s tím, že k něčemu takovému může dojít (a dojde) a souhlasí s tím.
Clothes On
S oblečením. Hráči sehrávají sexuální akt/styk oblečení. Zpravidla vyzní spíše komicky než uvěřitelně. V českém larpu se takové jednání zpravidla omezuje na hraní znásilnění, či opravdu komické scénky.
Masáže
Další používanou praktikou je nahrazení vlastního aktu různými masážemi - zad, rukou apod. Tato metoda stále poskytuje prostředky k vyjádření intenzity, nuancí apod. Ze způsobů používaných v Česku je zřejmě nejpoužitelnější.
Různé „kartičkové“ varianty
Rozhovor a la sex po telefonu
Omezující, často nepoužitelné.
Ars Amandi
Severský pokus o formulaci ucelených pravidel pro sex. Sex je simulován třením a masírováním obou rukou. Metoda umožňuje vyhovět hned několika požadavkům. Sex může být znázorněn jako agresivní, stydlivý, submisivní, něžný, vyhýbavý či nudný. Navíc různá místa na těle mohou symbolizovat různé stupně sexuální aktivity. Hlazení dlaní může znamenat opravdu jen hlazení dlaní, zatímco doteky na krku pohlavní styk. V neposlední řadě také odstraňuje zábrany hráčů sehrát sex i s osobou stejného pohlaví.
Poměrně ucelené informace o použití technik Ars Amandi v českém prostředí nabízí článek Ars Amandi – Umění milovat po česku na portálu Larpy.cz.