I Speak only da Truth

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Přístavní čtvrť je nejtvrdší místo v celém New Orleans. Bylo tomu tak i před hurikánem, ale po něm zmizela třetina obyvatel a život v New Orleans je ještě nebezpečnější než dříve.

Propojení organizovaného zločinu a špiček policie už kritizují dokonce i někteří borci z ghetta. Vraždy, drogy a ilegálové tlačí obyčejné lidi do rohu. Říká se, že New Orleans už pomůže jenom zázrak.

Příběh se odehrává v čase po hurikánu Katrina, který způsobil vážné povodně. V důsledku toho tisíce lidí přišly o své životní jistoty, mnoho jich odešlo a jiní se dali na dráhu zločinu. Nárůst kriminality byl závratný a částečně paralyzovaná policie tomu nejen nebyla schopna zabránit. Koneckonců většina z vedení na tom vydělala snad ještě víc než dealeři drog.

Hráči se dělí na dvě skupiny. Jedna začíná na policejní stanici a druhá v jednom z lepších domů přístavní čtvrti. Setkáme se s lichvou, vydíráním, prostitucí, vírou, násilím a korupcí. Hra je založená na komplikovaných vazbách mezi postavami, dramatických scénách a hlavně problémech, které se musí řešit hned a které se týkají osobně každé jedné postavy.

Postavy hráči dostanou dopředu. Obsahují poměrně dost textu a je potřeba si je trochu rozmyslet předem.

Komorní larp I speak only da truth pro vás připravila skupina Mad Fairy a David Wagner.

Další informace a recenze naleznete na stránkách Mad Fairy http://www.madfairy.cz/?p=179 či na http://www.larpard.cz a http://www.hraj.larp.cz

Některé reference


Riwi: Hra se mi velmi líbila. Pro mě trochu netradiční formát s jasně daným koncem, který prostě nejde změnit ať se snaží člověk sebevíc (a že jsem se i snažil ;-) ). Jinak tedy plné zážitků! Hru mohu jedině doporučit. Není na nic co by bránilo krásnému prožití. Snad jen ještě trošku více času by se mi hodilo (alespoň mojí postavě).


Raistilin: Arthur Loginhamm je polda se vším všudy. Tedy alespoň takový, jakých je zrovna v New Orleans plno. Arthur se protlouká životem, jak to jde a řeší problémy. Má problémy v práci, problémy se ženou a teď navíc víc problémů v Přístavní čtvrti než je obvyklé. A měl to být takový klidný den… Larp I Speak Only da Truth můžu jen doporučit. Skvělý nápad a úžasné provedení. Během Larpu hrajete svoji postavu v průběhu jednoho večera v New Orleans. Původně dva oddělené světy na policejní stanici a v ghettu nejsou ve skutečnosti tak oddělené a lidé nejsou takoví, jací se zdají být. Musím organizátory pochválit. Příběh je vymyšlený skvěle a protože nechci prozrazovat, tak řeknu jen to že je hodně o emocích. Je začleněn osud postavy, který nelze změnit a hodně divadelních vstupů, které vysvětlují některé události hráčům (postavy o nich nevědí). To se sice zdá divné, ale věřte, že to funguje a má to skvělý efekt. Technická stránka Larpu je kapitola sama pro sebe. Hraje se s technikou (mobilní telefony, vysílačka, systém úplatků, složek …), ale jsou zde i regionální zprávy připravené podat informace o dění.

Hodnocení: Hru jsem si opravdu užil, nápad, provedení, zázemí, vše mohu jen doporučit. Naprosto mne uchvátilo technické řešení a odvaha organizátorů zapojit do hry techniku. Pokud si budete chtít na jeden večer zahrát policistu nebo černocha v New Orleans - vřele doporučuji.


Petr: Díky za perfektní larp, super nápad a hlavně chci vyzdvihnout technické provedení.


Silvie: Tak já bych se taky ráda připojila a poděkovala organizátorům za perfektní larp. Je pravda, že jsem jich dosud tolik nezažila, ale tahle hra na mě zanechala asi nejsilnější dojem, především díky perfektním divadelním výstupům(báječnej nápad) a skvělým hereckým výkonům ostatních


Sew: Už jen když jsem si pročítal postavu (hrál jsem Fishe), dýchala na mě z řádků atmosféra New Orleans a to mě na hru ještě víc nažhavilo.