Svět po pádu

Z Larpedie
Přejít na: navigace, hledání

Anotace

Larp je zasazen do prostředí postapokalyptickém Světa po Pádu. Jde zničený a velmi nehostinný svět, ve kterém žijí zbytky zdegenerovaného lidstva. To si svou dřívější vyspělost připomíná už jen díky zničeným a často nefunkčním pozůstatkům z dob před Pádem. Larp se odehrává relaticně záhy po samotném Pádu, a tak se Jednota teprve učí oživovat staré továrny. Pražské gangy jsou ještě v plenkách a Kladno se zatím nemusí zabývat tím, co dělají ostatní města. A právě o Kladně je náš příběh. Čtveřice kladenských vojáků se vydává ku Praze, aby tam našla svého přítele. Velitele odpovědného za mnoho dobrých změn. Muže, ve kterém vidí naději, že Kladno neskončí v úpadku. Co ale v Praze najdou? Pomůže jim v tom tajemný Průvodce? A jdou všichni do Prahy kvůli tomu samému? To jsou otázky, na které možná najdete odpovědi, pokud se rozhodnete ztvárnit jednu z hráčských rolí.

Tento larp poněkud vybočuje ze standardu komorních larpů uváděných na pražském larpvíkendu. Jde o družinovku, kdy skupina hráčů prochází předem připraveným terénem a překonává různé nástrahy. Oproti běžným družinovkám v sobě ale nese i různé postupy používané v komorních larpech. Hráči mimo jiné rozplétají své příběhy a řeší i vnitřní spory. Celá hra je situována do prostředí Dalejského údolí, které umožňuje velkou pestrost a i interakci s cizími postavami.

Je třeba zdůraznit, že cesta je dosti náročná a její délka je několik kilometrů. Nebyhnete se drápání se do kopců, prolézání sutinami, plížení se křovím, vyhýbání se pastím a hlídkám či brodění se ve vysoké vodě a čvachtání v bažinách. To vše navíc potmě. Pokud se vám tedy zdá úloha hráčských postav příliš nepohodlná, ale přitom byste se chtěli larpu účastnit, východisko tu je. Nabízí se hraní rolí několika druhů cizích postav, z nichž asi nejoblíbenější je hraní gangu v údolí. V zásadě jde o příležitost vyrazit si do relativní přírody přímo v Praze, opéct si něco nad ohněm, tvářit se drsně v PA kostýmu a i něco popít v dobré společnosti za doprovodu roztodivné hudby. Ano slyšíte dobře! Postapokalyptická párty! A s možností hlídkovat v údolí, hledat nepřátele a občas si třeba i do něčeho střelit. Pro bližší informace kontaktujte organizátora.

Larp Svět po Pádu pro vás připravuje Petr „Petrius“ Turoň.

Informace o světě a jeho reáliiích najdete na webu Projektu Svět po Pádu. http://svetpopadu.blogspot.com/search/label/-%20%C3%9Avod%20do%20re%C3%A1li%C3%AD

Recenze

Z pozice CP hru nemůžu objektivně hodnotit ale myslím že pro běžného hráče komorních Larpů to mohl být pěkný vhled do out-doorových akcí. Námaha, špína, voda, tma. Na železnici, dějou se věci. - Jiří Rosol